Programm Info Haanja Puhke-ja Suusakeskus Tulemused Haanja Maraton Sportlased Ajalugu Pildid
 
Uudised ja teated


Liitu uudiskirjaga!
Toimus 37. Haanja Maraton

Tänavune 37. Haanja maraton toimus erakordselt suure osavõtjate arvuga ja erakordselt ilusa ilmaga.

“Me ei mäletagi, millal Haanjas viimati nii ilus talv oli,” ütlevad kohalikud. Ehk on just imeliselt kaunis talv ja kevadiselt päikseline ilm põhjuseks, mis meelitas Haanjasse üle 1300 suusataja, kes kõik maratonist osa võtsid.

Kella üheteistkümne ajal andis Haanja oma kohalik mees, Janek Säde, sileraudsest vintpüssist esimese stardipaugu. Neljakümnekilomeetrilisele distantsile startis 932 suusatajat üle Eesti. Teiste seas olid stardis Võrumaa omad mehed, Priit Narusk ja Raul Olle.  Võrreldes Tartu maratoni radadega peetakse Haanja radasid raskemaks just rohkete mägede tõttu. Rajal oli kokku neli joogipunkti, kus suure töötegijateks olid omad Haanja kohalikud elanikud.

Uurides päev varem Haanja maratoni peakorraldajalt, Urmas Veeroajalt, kes on maratoni suurtoetajad, oli tema vastus üks: “Suurimad toetajad on ikka omad kohalikud elanikud.” Tänu oma inimestele, olid lahendatud kõik korralduslikud probleemid, vahet pole kas tegemist oli numbrite kättejagamisega ja lõpp-protokollide koostamisega  või toidupakkujatega. Alati on nii, et keegi teeb rohkem ja keegi vähem, kuid täiuslikuks õnnestumiseks on olulised nii supimaterjali ettevalmistajad kui numbrite kättejagajad. .

Järgmise stardipauguga startis 326 suusatajat kahekümnekilomeetrilisele distantsile.
Kolmas start anti väikestele spordihuvilistele, kes läbisid 500- meetrilise distantsi vabalt valitud stiilis.

37. Haanja maratoni võitjaks tuli Priit Narusk ajaga 1.48.22.  Naiste arvestuses võttis võidu Võrumaa neiu Kaija Udras suurepärase ajaga 2.03.23. Haanja Suusaklubi parim oli Kaido Koemets, kellele kuulus 18. koht. Kokku lõpetas Haanja maratoni 1249 suusatajat.          Tulemused leiab siit .  Mõned pildid leiab portaalist  www.vorumaa24.eeTagasi...

Varskeima rajainfoga saab tutvude Eesti Terviserajad leheküljel

Haanja Maratoni info
Uudised ja teatedVõistlusprogrammInfoHaanja SuusakeskusHaanja MaratonTulemusedAjaluguPildidSuusaradade info 13 jaanuaril