gallery/maja

Haanja disc golf'i radadest

Haanja disc golf'i rajad on suletud!

 

Haanjas valmis "Teeme ära" käigus 2016. aasta mais üheksa korviga disc golf'i rada alguse ja lõpuga Haanja suusastaadioni pubi Finiši poolses otsas. Rada valmis Haanja Suusaklubi ja käputäie entusiastide vabatahtliku tööga, korvide rahastust toetas Kodanikuühiskonna Sihtkapiltal. 2017. aasta talgute käigus tehti juurde veel üheksa viskerada ning seega on harrastajate käsutuses 18 korviga disc golf'i park.

 

Disc golf on hasarti tekitav sportmäng, kus mängijad peavad võimalikult väheste visete arvuga spetsiaalse lendava taldriku disc golf'i korvi viskama. Mängu võitjaks on see, kes läbib raja väiksema visete arvuga. Mäng sarnaneb oma põhimõttelt tavalise golfiga, ent palli ja kepi asemel on ketas ning spetsiaalne kettidega korv. Samuti on sarnane mängus kasutatav sõnavara – birdie, par, bogey, out-of-bounds, puttimine jne.

Mängimine radadel on tasuta ja harrastamist saab alustada igas spordipoes müüdava või renditava lendava taldrikuga. Mängu võib harrastada küll üksi, kuid see on ka tore viis perekonna ja sõprade seltsis looduses aega veeta. 

gallery/05_discgolf-kavand-1
gallery/11_discgolfi-ketaste-laenutus
gallery/logod